İlaçlama Yöntemleri

Her türlü haşere varlıklar için (Hamam böcekleri, Sivrisinekler, Karasinekler, Karıncalar, Termitler, Fareler ve Sıçanlar) sıvı ilaçlama yapılabilmektedir. Tecrübemiz ve kullanmış olduğumuz kaliteli ürünler ile %100 başarı sağlanmaktadır.

Jel ilaçlamada; ilacı yiyen haşere yuvasına döner ve orada ölür diğer böcekler bu ölüden beslenirler.

Böylece o böceğin ölüsünü yiyen böceklerde ölür ve zincirleme olarak devam eder.

Bu ilaçlama şekli 2000 yılından itibaren ülkemizde kullanılmaya başlandı.

Uzun süre etkilidir. Özellikle hamam böcekleri üzerinde oldukça etkili olan bir ilaçlama şeklidir. Çevre ve insan için sağlıklı bir yöntemdir.

Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

JEL İLAÇLAMA YÖNTEMİNDE

 • Evcil hayvanlar için zararlı değildir.
 • Kokusu yoktur.
 • Kapı ve pencerelerin kapatılmasına gerek yoktur.
 • Evden ayrılmanız gerekmez.
 • İlaçlama öncesinde hazırlık yapmanıza,ilaçlama sonrası içinde temizlik yapmanıza gerek yoktur.
 • Uzun süre etkisini devam ettirir.
 • Jel ilaçlamada ilacı yiyen haşere yuvasına döner ve orada ölür diğer böcekler bu ölüden beslenirler.Böylece o böceğin ölüsünü yiyen böceklerde ölür ve zincirleme olarak devam eder.
 • Çevre ve insan sağlığı üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Aksine çok uygun bir yöntemdir.

 

NASIL YAPLIR?

Jel ilaçlar özel yapılı ilaçlar olup haşere için kullanılan ilaçlardır. Bu ilaçların kesinlikle kokusu insanları rahatsız etmez.

Kendine has kokuları ile böcekleri kendi üzerine çeker. Jel ilaçtan tüketen böcekler ilacın etkisi ile ölürler ve ölen böcekleri tüketen diğer böcekler de ondan sonra ölürler.

Jel ilaçlar evin belli bölgelerine uygulanır. Jel ilaçlar ile yapılan ilaçlamada kesinlikle evinizi terk etmenize gerek yoktur, bu bakımdan jel ilaç uygulaması çok kolay ve sağlıklıdır. Jel ilaç uygulaması günün herhangi bir saatinde ve herhangi bir yere rahatlıkla uygulanır. Jel ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar olup kesinlikle haşere dışındaki canlılara zarar vermez.

Jel ilaçlar her haşere için uygulanmaz sadece belli başlı haşereler için kullanılır. Evlerde görülen hamam böcekleri ve türleri için kullanılırken zor ölen pire tahtakurusu gibi haşerelerde kullanılmaz.

Jel ilaçlar diğer ilaçlardan farklı bir yapıda olduğundan kalıcı özeliğe sahiptir. Jel ilaçlar kesinlikle ilaçlamasından sonra ortamdan silinmemeli çünkü kalıcı etkisi ile uzun zaman haşerelere etki eder.

Jel ilaç uygulaması 2000 li yılarda ilk kez ülkemizde kullanıldı ve hala kullanımı devam etmektedir.

Jel ilacın güzel bir yanı kalıcı olduğu için daha sonra çıkan haşere yavrularına da etki eder ve daha sonra dış ortamdan gelen diğer böceklere de etkili olur.

Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

JEL İLAÇLAMASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 1. Jel ilaçların uygulandığı alanda yaşayan insan ve evcil hayvanlar bu ilaçlamadan etkilenmez
 2. Jel ilaçlar hiçbir şekilde diğer ilaçlar gibi itici şekilde kokmaz
 3. Jel ilaçlamasında kesinlikle evi terk etmeye gerek yoktur.
 4. Jel ilaçlama esnasında kapı ve pencerelerin kapanmasına gerek yoktur.
 5. Jel ilaçlama öncesi ilaçlama için ayrıca hazırlık yapmaya gerek yoktur. Evlerin toplanması, gıdaların toplanması gibi sıkıntılara girmeye gerek yoktur.
 6. Jel ilaçlama sonrası kesinlikle temizlik yapmanıza gerek yoktur çünkü ilaçlar kullanıldığı alanda uzun zaman kalıp etkili olması gerekir.
 7. Jel ilaçlar uzun süre etkisini devam ettirir.
 8. Jel ilaçlar ile ölen böceği besin olarak kullanan diğer böceklerde öldüğü için çok etkili ve ekonomik bir ilaçlamadır.
 9. Jel ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı ilaçlardır kesinlikle çevreye herhangi bir zararı yoktur.
 10. Bilgi almak için Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

Kokusuz ilaçlar insan sağlığı için tehlikeli mi?

İnsanların bu ilacı solunmasında herhangi bir şekilde zararları yoktur. Yinede bu ilaçların solunmamasında fayda vardır. Fakat kokusuz ilaçlamada ilaçlar gıdalara temas ederse gıdaları bozar ve mutlaka gıdalar atılmalı kesinlikle tüketilmemeli. Aksi takdirde bu ilaçlar insanları zehirler. İlaçlama servisimize başvurunuz.

Kokusuz ilaçlama esnasında ilaçlanan alanı terk edilmeli miyiz?

Kokusuz ilaçlamada ilaçlanan yerleri terk etmeye gerek yoktur fakat tedbir açısından yarım saat terk edilse daha sağlıklı olur. Çünkü kokusuz ilaçlamada insanlar ilaçları solarsa herhangi bir zehirleme yapmaz ve öldürmez fakat solunmazsa daha güzel olur. Çünkü bazı insan bünyesi çok hassastır ve bundan çabuk etkilene bilir.İlaçlama servisimize başvurunuz.

Kokusuz ilaç uygulaması nasıl uygulanır?

Kokusuz ilaçlar su karışımı ile hazırlanan ilaçlardır. Bu ilaçlar mutlaka ziraat mühendisi kontrolünde hazırlanmalı. Kokusuz ilaçlar günün herhangi bir saatinde kullanılmasında bir sakınca yoktur.İlaçlama servisimize başvurunuz.

Kokusuz ilaçlama yapıldıktan sonra neler yapılır?

Kokusuz ilaçlama yapıldıktan sonra mutfaktaki tabak ve çanaklar yıkanmalı ve evler veya ilaçlanan yerler yüzeysel temizlenmeli. Kokusuz ilaçlamada asla dip bucak yerler temizlenmemeli çünkü ilaçlar zaman içinde etkisini gösterir. İlaçlama servisimize başvurunuz.

Kokusuz ilaçlama yapılan yerler ne kadar kapalı tutulmalı?

Kokusuz ilaçlama yapılan alanları kapatmaya veya terk etmeye gerek yoktur ama yinede ilaçlama esnasında yarım saat veya 1 saat ilaçlanan ortamda bulunmamak en güzelidir. İlaçlama servisimize başvurunuz.

Kokusuz ilaçlama sonrası evler havalandırılmalı?

İnsanlar yaşadığı alanları ister ilaçlatırsın ister ilaçlatmasın her gün mutlaka belli saatlerde havalandırmalı. Kokusuz ilaçlar ile yapılan ilaçlama sonrası mutlaka evlerimizi ve ilaçlanan alanı belli bir süre havalandırmada fayda vardır. İlaçlama servisimize başvurunuz.

Bilgi almak için İstanbul Böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

Her türlü haşere varlıklar için (Hamam böcekleri, Sivrisinekler, Karasinekler, Karıncalar, Termitler, Fareler ve Sıçanlar) ULV ilaçlama yapılabilmektedir. Tecrübemiz ve kullanmış olduğumuz kaliteli ürünler ile %100 başarı sağlanmaktadır.

Her türlü haşere varlıklar için (Hamam böcekleri, Sivrisinekler, Karasinekler, Karıncalar, Termitler, Fareler ve Sıçanlar) Kemirgen ilaçlama yapılabilmektedir. Tecrübemiz ve kullanmış olduğumuz kaliteli ürünler ile %100 başarı sağlanmaktadır.

Her türlü haşere varlıklar için (Hamam böcekleri, Sivrisinekler, Karasinekler, Karıncalar, Termitler, Fareler ve Sıçanlar) Dezenfeksiyon İşlemi yapılabilmektedir. Tecrübemiz ve kullanmış olduğumuz kaliteli ürünler ile %100 başarı sağlanmaktadır.

Call Now ButtonHemen Arayın